НОВИНИ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ "ЗОЛОТИЙ КЛЮЧИК" №6

ШКОЛА ДОРОЖНІХ НАУК

Відповідно листа управління  освіти і науки  Черкаської ОДА  від 09.10.2018 № 02\11-02\2501 згідно листа Міністерства освіти і науки України від 05.10.2018 № 1/9-605  з  12 по 16 листопада у ЗДО №6 пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху під девізом: «Дошкільнята - за безпеку дорожнього руху».   Метою було залучення широкого кола батьків та дітей до оволодіння навичками безпечної поведінки на вулицях та дорогах, впровадження різноманітних методів навчання вихованців дорожньої грамоти та проведення роботи спрямованої на профілактику дорожньо-транспортного травматизму. Завершенням Тижня стала виставка дитячих малюнків «Школа дорожніх наук».

ШАНУЙ РІДНУ МОВУ

Українські діти всім говорять сміло:

Свій народ любити — то велике діло.

Лиш по-українськи любо говорити,

І по-українськи Господа молити.

Треба й чужі мови старанно вивчати,

 Та з усіх найбільше рідну шанувати.

9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. Це свято було започатковано Указом президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997-го. Традиційно цього дня всіх запрошують написати Всеукраїнський диктант національної єдності і перевірити свої знання. Наш заклад також долучився до цього свята. Педагоги ознайомлювали дошкільників з українським фольклором, віршами Г. Бойка, М. Підгірянки, Т. Шевченка, Л. Українки, М. Познанської, Н. Забіли, О. Олеся, П. Тичини, О. Пчілки, В. Сосюри тощо, обговорювали пригоди чарівної дівчини – Української Мови, яка блукала світом. Із старшими дошкільниками була організована літературна вікторина, аби перевірити, як добре діти знають українські казки, прислів'я, приказки тощо. Утім відкривають дітям скарбницю рідної мови не лише цього святкового дня, а повсякчас аби на території України не лише в селах, а й у містах, особливо з дитячих уст, лунала українська мова; щоб кожна дитина любила її, шанувала, пишалася нею, розуміла рідне слово, відчувала його і вміло ним користувалася. А взірцем правильної української вимови та слововживання для дитини мають бути передусім батьки та педагоги.

 

  ОСІНЬ 

В ГОСТІ ЗАВІТАЛА -

 

ДІТЯМ РАДІСТЬ ДАРУВАЛА

Свято для дітей – це справжнє море радості, гарних емоцій та величезного задоволення. Завітала красуня Осінь і в наш дитсадочок. Усі малюки із задоволенням перевтілилися у казкових героїв та розповіли чарівну осінню казку: у  дітей раннього віку гостював осінній Листочок, у ІІ молодшій групі – дерево горобинки перетворилось на дівчинку, а старші дошкільнята шукали часничок до борщику. Співали, декламували вірші, танцювали, прославляючи Осінь за її красу та врожаї. Свята видалися особливими і неповторними.

ПЕДАГОГІЧНІ ЧИТАННЯ

«В. О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ ІЗ СУЧАСНІСТЮ:

ДОШКІЛЬНА ОСВІТА – ПОЧАТКОВА ОСВІТА»

01.11.18 р. на базі дошкільного закладу «Золотий ключик» №6 пройшли педагогічні читання «В. Сухомлинський у діалозі із сучасністю: дошкільна освіта – початкова освіта» спільно з ЗЗОШ №3 та №4.

Тема: «Робота вихователів та вчителів початкової освіти до роботи в НУШ».

 Мета: забезпечення наступності і перспективності в освітньому просторі двох суміжних ланок та створення єдиної системи, спрямованої на розвиток і виховання старших дошкільників та молодших школярів.

Зміст роботи:

9.15 – 9.30 – реєстрація учасників педагогічних читань. Ознайомлення з планом роботи.

                                                         Методист ЗДО №6: Кравчук А. М.

9.30 – 10.00 –  перегляд заняття в групі старшого віку з математики на тему «Цікава математика»

Вихователь старшої групи ЗДО №6: Типак Л. М.

10.00 – 10.25 - перегляд заняття в групі старшого віку з грамоти на тему «Золота осінь. [Звук Л]. Однина та множина іменників.»

Вчитель-логопед, вихователь ЗДО №6:  Романюк Л. М.

10.30 – 11.00 -  Традиції та новаторство. Програми, методи та прийоми розвитку виховання і навчання дітей дошкільного та молодшого дошкільного віку.

-  «Підготовка  старших дошкільників до навчання в школі»

 Вихователь старшої групи: Типак Л. М.

-       «Діти – батьки – педагоги – принцип системності і послідовності»

Вчитель поч. кл. ЗЗОШ №:Кузьменко О. В.

-       «Як зіпсувати дитині перший рік в школі: 7 головних помилок батьків»

Вчитель поч. кл. ЗЗОШ №3: Антонюк Н. І. 

11.00 – 12.00 – читання та обговорення теми:

1. Сьогодні дошкільнята, а завтра – школярі Нової української школи. Розвиток «Дитини-людини» - як суб’єкт діяльності, особистості, індивідуальності за педагогічною спадщиною В. О. Сухомлинського. Презентація досвіду роботи «У доброму світі дідуся Василя».

Методист ЗДО №6: Кравчук А. М.

2. В. Сухомлинський у діалозі із сучасністю: дошкільна освіта – початкова освіта.  Ознайомлення із книгою В. Сухомлинського «Вогнегривий коник» 

     Заступник директора з НВР ЗЗОШ №3: Жуковська Н. В. 

3. Любов як педагогічна категорія в сучасних реаліях освіти. Перегляд відеофільму «Що було найголовніше у моєму житті? Без роздумів відповідаю: любов до дітей».

Заступник НВР ЗЗОШ №4: Жуніна І. О.

4. Творча спадщина В. Сухомлинського у розвитку творчих здібностей дітей через казку.

  Вчитель поч. кл. ЗЗОШ №3: Кисіль Р. П.

5. Формування патріотизму як цінності у дітей дошкільного та молодшого шкільного віку у творчій спадщині В. Сухомлинського.

Вчитель поч. кл. ЗЗОШ №4:Підпалок Л. Д.

 

6. Підсумок педагогічних читань. 

ПЛАСТИКОВІ ФАНТАЗІЇ

Практично щодня ми викидаємо пластикові пляшки і навіть не замислюємося над тим, щоб їх ще якось використати. А що можна виготовити з них?

З 22 жовтня в нашому закладі «Золотий ключик» проходить виставка «Пляшко, покрутися на іграшку перетворися» з метою екологічного просвітництва. Діти разом з батьками підготували поробки з пластику. Творчі роботи вражають різноманіттям ідей та технік виконання. Малята зрозуміли, що кожній пляшці можна дати друге життя,  зробити багато красивих і корисних предметів, іграшок, декору для будинку. Речі створені своїми руками приносять масу задоволення. Ми вдячні всім батькам за активну участь, за творчість, за креативність та вміння співпрацювати.

 

 

КОРЕКЦІЙНО-ЛОГОПЕДИЧНА РОБОТА З ДІТЬМИ

Нещодавно у нашому закладі, вчитель-логопед Романюк Лілія Михайлівна, провела відкрите підгрупове логопедичне заняття з дітьми логопедичної групи, на тему: «Золота осінь. Звук [Л]. Однина та множина іменників». Метою даного заходу була плідна та творча співпраця у співдружності з вихователями  груп, прагнення сумісного плану роботи, до створення єдиного підходу у корекційно-виховній роботі з дошкільниками.  Вихователі разом з логопедом працюють над звуковимовою з розвитку мовлення і формуванню лексико-граматичного ладу.   Завдяки тісній взаємодії логопеда і вихователів прослідковується підвищення динаміки розвитку фонетичної сторони мовлення дітей. 

Осінні дні щедрі не лише осіннім різномаїттям барв, а й святами та нагородженнями. 5 жовтня  освітян з усіх закладів Жашківської ОТГ  гостинно зустрічали у Будинку дитячої та юнацької творчості, де у залі відбувся святковий захід до Дня працівників освіти, організований відділом  освіти Жашківської міської ради. З нагоди відзначення Дня працівників освіти та за багаторічну сумлінну працю, плідну педагогічну діяльність, високі досягнення у навчанні та вихованні підростаючого покоління Грамотою  Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації була нагороджена музичний керівник нашого закладу «Золотий ключик» №6 Тимошенко Тетяна Валеріївна. А найголовнішою і найприємнішою новиною стала перемога у номінації «Найкращий заклад дошкільної освіти» та нагородження колективу в особі директора Македон В. В. Грамотою відділу освіти Жашківської міської ради. Вітаємо колегу та колектив! Висловлюємо глибоку вдячність працівникам за відданість обраній справі, сумлінне виконання своїх професійних обов’язків. Шановні педагогічні та технічні працівники, прийміть найщиріші слова вдячності за вашу працю! Здоров’я вам, щастя, благополуччя, невичерпної творчої енергії, а слова вдячності нехай як можна частіше звучать від батьків, чиїх дітей ви зігріваєте своєю сердечною любовю та сонячною увагою!

 

 

МИ ВІДПОВІДАЛЬНІ

 

ЗА ТИХ,

 

КОГО ПРИРУЧИЛИ

Протягом тижня «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин», під гаслом «Цей дивовижний світ тварин»,  з 1.10. по 5.10.2018 р. в ЗДО №6 пройшли заходи доброти з метою всебічного розвитку дошкільників, розширення кругозору, виховання любові до «братів наших менших», формування у дітей гуманного ставлення до тварин, почуття особистої відповідальності за долю тварин, розвитку навичок правильного ставлення та поводження з тваринами, вміння аналізувати, спостерігати, робити висновки.

Підсумком тижня були:

-         «Як Наталочка врятувала Мурчика і Бобика від біди» - ляльковий театр для дітей раннього віку, вихователі Балко О. О., Дудар М. А.;

-         «Ми тваринок гарно знаєм, всі загадки відгадаєм» - вечір-загадок в молодшій групі, вихователь Логвинюк М. А.;

-         «Про діда, бабу та котика Мурчика» - драматизація казки з дітьми середнього віку, вихователь Мокрицька В. В.;

-         «Тварини – брати наші менші» - виставка дитячих малюнків в старшій групі, вихователь Типак Л. М.

 

ВШАНОВУЄМО ПАМ’ЯТЬ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

(до 100-річчя з дня народження українського педагога)

 

Відповідно до річного плану роботи закладу «Золотий ключик» №6 на 2018/2019 навчальний рік,   28 вересня  пройшов святковий ранок «Людина починається з добра» пам’яті В. О. Сухомлинського,  який приурочений 100-річниці з дня народження великого педагога. З метою: вшанування пам’яті, сприяння впровадженню в практику педагогічної діяльності ідей, принципів та розробок гуманної педагогіки, практичної реалізації та широкої пропаганди творчої спадщини класика світової педагогіки. Захід підготувала музкерівник Тимошенко Т. В. та вихователь Романюк Л. М. з дітьми старшого віку. З великим задоволенням малі дошкільнята переглянули інсценізацію казки «Бджілка і Гарбузова Квітка», яку розповів дідусь Лісовичок (вихователь Іванова О. І.). Твори В. Сухомлинського доносять до дитячої свідомості уявлення про доброту та чуйність, про безкорисливість, як найважливіші моральні якості людини й людських взаємин в суспільстві.

ДІТИ НА ЗЕМЛІ ХОЧУТЬ ЩАСТЯ, ХОЧУТЬ МИРУ!

      Хай літають             завжди голуби!

    Сонечко яскраво              світить!     

         Ми за те,

      щоб мир був

          на Землі,         
      для дорослих

          і малих

     на цілім світі!

21 вересня дошкільнята святкували Міжнародний день миру під гаслом «Діти на Землі хочуть щастя, хочуть миру!». Мета заходу не лише відзначити Міжнародний день миру, але й у творчий спосіб пояснити дітям саме значення слова «мир». Адже мир для найменших громадян України починається з привітної посмішки, теплоти та доброзичливості, відчуття безпеки і комфорту, яким вони щоденно оточені в дитячому садку. Пройшли тематичні заняття, діти з вихователями, говорили про мир, малювали і власноруч виготовляли голубів миру. В групах та в холі закладу виставка дитячих малюнків «Хай буде мир на всій Землі». Завершилося свято флеш-мобом «МИ за МИР!». Символічні голуби миру, що «злетіли» з маленьких долонь, понесли дитячі мрії про чисте небо, ясне сонце, про бажання гратись, радіти, мати добрих друзів і жити у країні без війни.

СЕРПНЕВА КОНФЕРЕНЦІЯ

ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

      ЖАШКІВСЬКОЇ           МІСЬКОЇ РАДИ

      30 серпня 2018 р. педагоги закладу «Золотий ключик» №6 взяли участь у виставці «Таланти є – майбутнє буде!», яка тривала під час проведення серпневої конференції закладів освіти Жашківської ОТГ. Перед початком конференції відбулося нагородження педпрацівників. Вихователя нашого закладу Балко О. О. було нагороджено Дипломом КНЗ «Черкаського ОІПОПП ЧОР» за методичний посібник «Актуальність і роль сенсорного виховання в інтелектуальному розвитку дітей раннього віку». Ми вітаємо колегу та бажаємо невпинного руху вперед до нових творчих успіхів.

    В обговоренні доповіді начальника відділу освіти Савицької В. М. взяла участь вихователь-методист закладу «Золотий ключик» №6 Кравчук А. М. на тему «Сьогодні дошкільнята, а завтра - школярі Нової української школи», яка ознайомила колег з досягненнями свого закладу та пріоритетними напрямками роботи у вихованні та навчанні майбутніх школярів.

 

 

2018 року

 

У ДИТЯЧОМУ САДКУ!


 

Тема закладу на День знань

             «У серці кожної дитини живе любов до України».

Тематика по вікових групах:

«Мама і тато – сонечко в сім'ї, ми – промінчики малі» - тема для дітей ясельного віку;

«Добре тому жити, хто вміє дружити» - тема  для дітей молодшого віку; 

«Рідний край, де живемо, Україною звемо» - тема для дітей  середнього віку;

«Подорож Україною» - тема для дітей старшого віку. 

 

Мета занять: 

    Формувати: національно-патріотичні почуття гідності й поваги до рідних та України; про значення миру на всій планеті Земля та  про дружбу; розуміння того, що кожна людина (дитина) має бути щасливою. Збагатити уявлення вихованців про щастя та щасливе дитинство, відповідальність за яке несуть батьки і держава Україна; поглиблювати знання про красу і багатство української землі та бажання кожної людини жити у мирній, багатій, квітучій і щасливій Україні; виховувати любов до рідної мови, рідного краю.  

   Дитячими посмішками, піснями, танцями, цікавою зустріччю з Незнайкою пройшло свято "День знань" для діточок та їх батьків. 

 

 

РОЗПОЧИНАЄМО НОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ РІК ОРГАНІЗОВАНО І СВОЄЧАСНО!

Відповідно до Розпорядження Жашківської міської ради №38-3 від 10.07.2018 « Про підготовку закладів освіти до нового 2018-2019 навчального року та до роботи в осінньо-зимовий період», 16 серпня у закладі «Золотий ключик» №6 працювала комісія з перевірки стану готовності закладу освіти до 2018/2019 навчального року.

       Комісія відзначила високий професіоналізм та гарну роботу директора Македон В. В. та працівників закладу у підготовці до нового навчального року. Проведено косметичні ремонти приміщень закладу, впорядковано територію, відремонтовано та оновлено обладнання, автономна котельня готова до осінньо-зимового періоду. На постійному контролі дотримання інструкцій: з охорони життя і здоров'я дітей, пожежної безпеки, безпеки діяльності працівників. Санітарний стан приміщень задовільний, забезпечується естетика в оформленні. Створені всі умови для освітньої роботи з дітьми. Про готовність  ЗДО «Золотий ключик» №6 до  навчального року складено відповідний акт.                                     

23 серпня -

 День Прапора, 

24 серпня

День Незалежності України,

 

                      або

         ЯК СВЯТКУВАЛИ                  ДОШКІЛЬНЯТА


23 серпня 2018 року у ЗДО «Золотий ключик» №6 відбулися урочистості з нагоди Дня Прапора і Дня Незалежності України: тематичні заняття, бесіди, екскурсії, пізнавальні мандрівки, а  на завершення - цікаве, веселе та пізнавальне свято «Ми діти твої, Україно!» підготували та провели музкерівник Тимошенко Т. В. та вихователь Типак Л. М. з вихованцями старшої групи. Нехай це свято додає усім наснаги і творчих здобутків в ім'я процвітання нашої незалежної Батьківщини!

ОГОЛОШЕННЯ!

У відповідності до закону України «Про дошкільну освіту» Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 №234, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.04.2016 №563/28693, у зв’язку з проведенням поточного ремонту будівель та споруд, з метою ощадного використання енергоносіїв, підготовкою до нового навчального року та літніми відпустками працівників заклад дошкільної освіти "Золотий ключик" №6 тимчасово призупиняє освітній процес         

з 02.07.2018 р. по 31.07.2018 р.

Наказ про тимчасове призупинення закладу
Adobe Acrobat Document 122.6 KB

ТИЖДЕНЬ ПРАВОВОХ ЗНАНЬ

з нагоди річниці прийняття Конституції України

                                з 25 червня по 02 липня 2018 року

Мета і завдання:

- продовжувати формувати у дітей знання про міжнародну «Декларацію прав дитини» її основні положення, про Конституцію України; 
- розширити знання дітей про їх права;
- вчити самостійно робити висновки, аналізувати різні ситуації, закріпити права на практиці;
- виховувати почуття власної гідності, впевненість у собі, відповідальність за вчинки, вміння поважати інших людей.

План Тиждень правових знань.pdf
Adobe Acrobat Document 162.5 KB

ПРОВЕДЕННЯ ВСЕСВІТНЬОГО ОЛІМПІЙСЬКОГО ДНЯ

під девізом: 

«Бути здоровим – висока мета кожного, хто у садочку зроста!

Бути здоровим, красивим і дужим, розумним,

                                  активним і чуйним до друзів!”

План заходів Олімпійського дня.pdf
Adobe Acrobat Document 171.3 KB

Важливе завдання ЗДО – зміцнення і збереження фізичного і психічного здоров'я кожного вихованці. І як же не скористатися прекрасними природніми умовами, які так щедро дарує літечко і подіями Великого Спорту? Сьогодні в «Золотому ключику» спортивно-масове дійство Малі Олімпійські ігри для малят під керівництвом фізінструктора Шевчук Т. О. Спортивний майданчик прибраний прапорцями і різнокольоровими кульками, звучать бадьорі та спортивні марші, в усіх учасників чудовий настрій! Змагалися маленькі спортсмени на швидкість та якість у естафетах, стрибкам з м’ячами, забігу на дистанції, переносили кульки для ляльок, хлопчики перетягували канат, найменші малюки грали в улюблені ігри.

    А на останок — команди «Сонечко», «Мишенята», «Лисенята» і «Білченята» отримали грамоти та призи. Учасники забігу, серед дітей старшої групи,  І місце виборов Михалевський Максим, ІІ місце – Третяк Артем, ІІІ місце – Лановенко Ілля. Вітаємо переможців!

    Радість і емоції помножені на велику силу любові — просто були безмежні! Ось і підійшло до закінчення прекрасне святкове дійство, яке не лише розважало і згуртувало малят, а й подарувало нові враження і знання про спорт, Олімпіаду, як важливу складову життя і дорослих, і маленьких…Є прадавнє переконання, що задоволена потреба в Любові дає кожнісінькій дитині сили і упевненості, допомагає робити самостійні кроки в житті, підтримує сприятливий стан емоційно-чуттєвої сфери, вчить любові, моральної поведінки, шани до рідної держави, до рідного народу. Це і є наше найважливіше покликання.

СПОРТИВНО-МУЗИЧНА РОЗВАГА

               «ПРАВИЛА ДОРОЖНІ МАЄ ЗНАТИ КОЖНИЙ»

12 червня відбулося спортивно-музине змагання вихованців закладу під керівництвом музкерівника Тимошенко Т. В. та вихователя Дудар М. А. Яскраві, веселі, насичені, з казковою героїнею – пані Шапокляк (вихователь Романюк Л. М.), веселими іграми, загадками і ребусами. А в результаті – тверді та стійкі знання, набуті вміння та навички з питань правил дорожнього руху.

ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

Рухливо й весело пройшло святкування однієї з найдобріших і найзворушливіших подій – Дня захисту дітей у ЗДО «Золотий ключик» №6 під назвою «Хай дітвора у мирі лиш зростає, а Україна наша процвітає!» Вітаємо всіх діток із святом! Бажаємо бути завжди захищеними! Нехай це літо принесе кожному із вас масу задоволення, радості та відпочинку.

 

 

Ось ми і дочекались літа,

Перше червня – Ваша втіха,
Бо цей день у всьому світі,
Приурочили Вам дітям!

Все навкруги у квітах,

Променів сонця багато –
На планеті Земля наші діти
Відзначають нині свято!

ВІТАЄМО ВИПУСКНИКІВ 2018 

ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

На виконання плану заходів щодо реалізації Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року та з метою підвищення рівня виховної та профілактичної роботи щодо профілактики нещасних випадків з дітьми у дорожньо-транспортних пригодах, у закладі дошкільної освіти №6 з 21  по 25 травня 2018 року проводиться «Тиждень безпеки дорожнього руху».

 

Пропонуємо Вашій увазі план заходів.

План проведення Тижня безпеки дор.руху.p
Adobe Acrobat Document 187.4 KB

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ ЗУСТРІЧАЄМО –

УКРАЇНУ ПРОСЛАВЛЯЄМО! 

17 травня в закладі «Золотий ключик» №6 відбувся День вишиванки під гаслом «Вишиваночку люблю її на свято одягну». Дрес-кодом дня була вишиванка, вся дітвора та дорослі замайоріли різнобарвними візерунками української вишивки.

Після святкового концерту відбувся флеш-моб «Моя вишиванка найкраща!», а у холі дитсадка красувалася виставка вишивки «Чарівна краса вишиванок!».

«ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДИТИНИ», «ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ», «ЗАГРОЗА ХІМІЧНОГО ЗАРАЖЕННЯ» ТА  ОБЄКТОВОГО ТРЕНУВАННЯ В ЗДО №6

З метою практичного відпрацювання вихованцями та працівниками закладу знань та навичок з питань цивільного захисту проходить «Тижня безпеки дитини», «День цивільного захисту», «Загроза хімічного зараження» та об’єктового тренування з 14.05.2018 р. по 18.05.2018 р. Пропонуємо Вашій увазі план заходів.

План заходів з ЦЗ в ЗДО (1).pdf
Adobe Acrobat Document 213.3 KB
Інформація_про_проведені_заходи_з_ЦЗ.PDF
Adobe Acrobat Document 221.1 KB

ДЕНЬ МАТЕРІ ТА СІМ’Ї

На честь ДНЯ МАТЕРІ в закладі відбулося свято «За все, що маю, дякую матусі!». Діти середньої групи з вихователем Типак Л. М. та музкерівником Тимошенко Т. В. вітали матусь, співали для них пісні, читали віршики та виконали веселі таночки. Від дитячих усмішок в залі було тепло та затишно, а подаровані квіти довершили святкову атмосферу.

ТЕМАТИЧНИЙ ТИЖДЕНЬ «ПАМЯТІ І СЛАВИ»

 

З 7 по 11 травня 2018 року в дитсадку проходить тематичний тиждень, присвячений Дню пам’яті та примирення, святкуванню Дня Перемоги. У кожній групі в куточках народознавства оформлено міні-музеї «9 Травня – День Перемоги». Заплановано заходи: похід до Меморіалу слави, екскурсії до музею, заняття, бесіди, спортивні змагання. Метою проведення тематичного тижня  є сприяння вихованню в дітей дошкільного віку патріотичних почуттів, шанобливого ставлення до воїнів-визволителів, пам’яті про героїчне минуле нашого народу.

ТИЖДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ В ЗДО

Відповідно Закону України «Про охорону праці», та з нагоди Дня охорони праці,  з 23 квітня по 27 квітня 2018 року в  ЗДО «Золотий ключик» №6 був проведений Тиждень охорони праці під девізом «Захищене і здорове покоління». 

Метою проведення Тижня  є поліпшення умов для праці, якості освітньо-виховної роботи з дітьми з питань попередження дитячого травматизму, вироблення у дітей дошкільного віку вмінь та навичок безпечної поведінки в соціумі, підвищення рівня інформаційної роботи серед працівників та батьків  щодо правил поведінки дитини та дорослого  в різних життєвих ситуаціях. 

 

Пропонуємо Вашій увазі план заходів проведення Тижня охорони праці та інформацію щодо їх виконання.

Заходи з ОП в ЗДО №6.pdf
Adobe Acrobat Document 197.3 KB
Інформація про заходи з ОП в ЗДО №6.pdf
Adobe Acrobat Document 127.1 KB

ВИВЧАЄМО ТА ВПРОВАДЖУЄМО НОВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ

МЕТОДИЧНЕ ОБЄДНАННЯ В ЗДО

27 квітня 2018 р. в ЗДО «Золотий ключик» №6 відбулося методичне об’єднання вихователів груп раннього віку на тему: «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі: вимоги сучасності. Розвиваємо мову через пізнавальні ігри.»

ЗМІСТ ТА РЕГЛАМЕНТ РОБОТИ:

9.00 – 9.30 – реєстрація учасників семінару – практикуму. Ознайомлення з                       планом роботи методичного об’єднання.

                                                         Методист відділу освіти: Камінська С. І.

9.30 – 10.00 – перегляд та аналіз заняття в групі раннього віку «Як друзі  

                        сонечко шукали»                                Вихователь: Балко О. О.

10.00 – 10.30 – виставка сучасних та виготовлених власноруч сенсорно-

                         пізнавальних ігор для дітей раннього віку.

10.30 – 10.50 – доповідь та перегляд слайд-шоу «Кінетичний пісок – 

                          новітня  технологія в методиках розвитку дитини».

                                                              Вихователь-методист: Кравчук А. М.

10.50 – 11.30 – «Педагогічна пісочниця для дорослих» - ігри з кінетичним

                          піском.

 

 

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗЕМЛІ

 

Міжнародний день Землі покликаний об’єднати всіх людей планети спільною справою захисту довкілля, нагадати, що наша планета унікальна, потребує турботи й збереження її багатств. То ж ми дорослі, маємо привчати дітей піклуватися про планету. Підводити їх до розуміння того, що Земля — наш дім, ми — частина природи, знищуючи природу на Землі, ми знищуємо себе.

23 квітня 2018 р. серед дошкільників середнього (вихователь Типак Л. М.) та старшого віку (вихователі Барановська Л. О., Хрущ Г. І.) було проведено конкурс малюнків на асфальті «Земля – наш спільний дім!» Маленькі дошкільнята висловили свою активну життєву позицію на підтримку екології землі. У конкурсі перемогла дружба, повага та любов до природи. За допомогою крейди та дібраної кольорової гами вони створили неординарні дитячі шедеври. Подвір’я дитсадочка перетворилося на невелику казкову країну, де панує різнобарв’я та винахідливість дитячої фантазії 

Заклад дошкільної освіти «Золотий ключик» №6,

   як і вся Жашківщина, включився в місячник благоустрою                    «Жашківщина – чистий край, рідний край».

Гартуйте свій дух і волю й тіло,

Беріться за роботу сміло!

Уже тепер з маленьких літ

Йдемо добро творити в світ!

Свій голос віддамо

За матінку-природу,

За чисту Землю, красу і вроду.

За екологію довкілля і душі,

Ставайте і Ви, діла свої вершіть!

Підготовка та проведення об’єктового протипожежного тренування

З метою якісного виконання вимог нормативно-правових актів щодо організації дій з реагування на загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захисту дітей та працівників закладу від їх наслідків, практичного відпрацювання дій за призначенням об'єктових органів управління та сил цивільного захисту (ЦЗ)  закладу дошкільної освіти «Золотий ключик» №6, відповідно до річного плану підготовки об'єктової системи ЦЗ закладу  5 квітня 2018 року проведене об'єктове протипожежне тренування.

 

Тренування проведене у межах робочого часу, без значного порушення виконання працівниками основної діяльності. Оскільки заклад є об'єктом з масовим перебуванням людей, захід проведений як тренування з евакуації.

ВИХОВАННЯ ПАТРІОТИЗМУ ТА НАЦІОНАЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ ДОШКІЛЬНЯТ

   Любов до Батьківщини, усвідомлення себе часткою великої української родини, перші кроки розуміння сутності добра, справедливості та краси закладаються в кожне маленьке сердечко у найбільш сприятливий для цього період - період дошкільного дитинства. Як же виховати у дошкільнят?

Досвідом роботи поділилася вихователь Барановська Л. О. з вихованцями старшої групи №1. Всіх вразило інтегроване заняття на тему: «Державні та народні символи України» 

ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ У ДИТСАДКУ 

 Нині  по всій Україні проходять  Шевченківські дні. В нашому ЗДО "Золотий ключик" №6  із 1 по 12 березня проходив Шевченківський тиждень, присвячений до дня народження великого поета, під назвою «Шевченко – дітям», який став цікавою уявною подорожжю Шевченківською творчістю.

Ледь відчутним весняним подихом приходить до нас чудове свято –

8 Березня, що втілює пробудження усієї природи від зимового сну. Цей день несе для всіх ніжність і красу.

 

 З особливим почуттям відповідальності вихованці закладу «Золотий ключик» разом з педагогами та музичним керівником Тимошенко Т. В. наполегливо готувалися до цього свята: вивчали нові вірші, пісні, таночки, виготовляли цікаві подарунки своїми руками. А чого варта прикраса залу! Завдяки умілим і талановитим рукам вихователя Жаборовської С. В. до малят  завітала справжня весна з першими квітами, ніжними метеликами, ясним сонечком.

СВЯТКУЄМО СЛАВНЕ СВЯТО СТРІТЕННЯ

 

В народі це свято означає зустріч Зими із Весною. Вихователь старшої групи Хрущ Г. І.  та музкерівник Тимошенко Т. В. створили для дітей справжнє свято з веселими іграми, змаганнями, смаколиками для малят у вигляді жайворонків. Не обійшлося на святі і без чарівних гостей: квітучої та дзвінкоголосої Весни (вих. Жаборовська С. В.) та поважної пані Зими (вих. Барановська Л. О.). 

ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА

День Валентина – свято, яке відзначають люди всіх поколінь – не вимагає доказів, і все-таки, незвично чути про святкування Дня Валентина за участю найменших вихованців дитячого садка. Однак, сучасні діти, знають про те, що таке любов, вже з перших років життя, і багато з них закохуються  саме в садочку. Тому 14 лютого 2018 року в ЗДО «Золотий ключик» №6 Кравченко Н. П., вихователь дітей раннього віку, провела чудове та романтичне заняття «Валентинів день» поєднавши багато освітніх діяльностей: розвиток мовлення, валеологію, аплікацію та малювання. Маленькі учасники мандрували стежинкою лагідних та пестливих слів, прислухалися як стукотять їх сердечка, виконували чарівні зізнання в коханні один до одного, виготовляли вітальні листівки для найріднішої людини в світі – матусі. Заняття пройшло в дружній, добрій, теплій атмосфері. Малята закликали всіх присутніх до…

Давайте в дружбі жити
Щоб легко нам було
І кожного любити
І всім нести тепло!!!

 Шановні

колеги, батьки, вихованці та відвідувачі сайту!

 Вітаємо Вас з Новим  2018 роком та Різдвом Христовим!   

З Новим роком, з щастям новим!

Хай веселим, та чудовим
Буде рік, що наступає,
Негаразди всі минають!
Радість буде в домі й свято,
Та й гостинчиків багато,
Смачних смачностей в подолі,

Подаруночків від долі,
Незабутніх вражень більше,
Світлих радостей частіше!

Адміністрація ЗДО №6

З настанням Нового року, всі ми очікуємо свята, казкових чудес, веселощів, сміху, подарунків і радості. Особливими новорічні заходи є для дітей. Адже саме новорічні свята дарують виконання їх найзаповітніших дитячих мрій і бажань. А неповторну атмосферу чарівної казки – радість від святкових карнавалів, мерехтіння вогників на ялинці, чудові подарунки від Дідуся Мороза та Снігуроньки.

 

Такою новорічною казкою став для дітей ясельної та молодшої групи новорічний ранок, який пройшов 27 грудня. Малюки у різноманітних костюмах їжачків, зайчиків, лисичок, метеликів, сніжинок, затамувавши подих, мандрували стежинками новорічного часу, зустрівши Сніговика та героїв різних казок, і звичайно, Дідуся Мороза та Снігуроньку. Вони із радістю водили новорічний хоровод, читали вірші, танцювали, співали, грали у веселi iгри. Особливо запальною була гра в сніжки з Дідом Морозом. Ніхто з присутніх в залі батьків, вихователів та запрошених на свято діток не був осторонь. Глядачі підтримували маленьких артистів оплесками, а Дідусь Мороз та Снігуронька роздали малюкам солодкі подарунки.

Хтось зустріне Новий рік на Багамах,
Одягнувши від сонця панами,
Хтось в Китаї буде його зустрічати,
Щоб найпершим Новоріччя вітати,
Хтось зустріне його перемогами в спорті,
А нам доведеться зустрічати його в аеропорті….

 

Ось так святкували Новий рік діти старшої групи №1 «Чомусики»! Через складні погодні умови авіакомпанія «Міжнародний аеропорт «Морозко» оголосив вимушену перерву в роботі, скасовано рейси в різні країни та казки. В полоні зимової хуртовини опинилися: гості зі сходу – Сулейман з красунями, Снігурка із Сніжними метеликами, ковбої із Австралії, на інопланетному кораблі – Інопланетні-лунатики та НЛО з Бабою Ягою на борту, яка не потрапила на Канари. Пасажири зустріли Новий рік у гостинному залі очікування. А справжнім дивом від Діда Мороза була МАШИНА ЗДІЙСНЕННЯ БАЖАНЬ, за допомогою якої всі отримали новорічні подарунки та масу задоволень!

ДІЛИМОСЯ ДОСВІДОМ РОБОТИ

 

МНЕМОТЕХНІКА  - СИСТЕМА ЕФЕКТИВНОГО ЗАПАМ’ЯТОВУВАННЯ

В ЗДО пройшов колективний перегляд для вихователів на тему: «Використання прийомів мнемотехніки в розвитку зв’язного мовлення дошкільників», яку підготувала вихователь Типак Л. М. з дітьми середньої групи. При навчанні дітей зв'язного мовлення педагог використовує   такі прийоми мнемотехніки як: мнемодоріжка, мнемотаблиці, піктограми. Вихованці показали високі результати у складанні та придумуванні казки, переказу історії, роботи з таблицями.    

ВІТАЄМО ЗИМОНЬКУ СРІБЛЯСТУ

 

Ой, летять, летять сніжинки 
На будинки, на ялинки, 
На дороги, на поля — 
Біла-біла вся земля!

Із великим задоволенням малюки зустріли чудову і веселу пору року. А яким було їх здивування прийшовши до дитсадка вранці. Дітей зустріла справжня зимова казка в холі приміщення, під назвою «Зимові витинанки». Під керівництвом методиста Кравчук А. М. був проведений майстер-клас «Мистецтво витинанки» де педагоги проявили творчість, фантазію, здібності та удосконалили уміння і навички роботи в техніці витинанки.  

Згідно плану роботи закладу дошкільної освіти у листопаді  проходив «Тиждень милосердя» під гаслом «Уроки доброти або хай душі любові не бракує». «Тиждень милосердя» проходив з метою формування у дітей людських чеснот, виховання моральних рис: милосердя, відповідальності, працелюбності, прагнення надавати допомогу. Виховувати толерантність, культуру спілкування, гордість за свою державу.

 

У холі дитячого садка пройшла виставка робіт: «Прекрасне поруч». Батьки разом з дітьми виготовили чудові прикраси, іграшки, подарунки. Поробки з різних матеріалів: паперу, картону, дерева, пластика, тканини несли в собі тепло умілих дорослих та дитячих  рук, любов сердець, щирість душі, творчу майстерність. Свої витвори діти дарували рідним, знайомим.

З 7 по 10 листопада 2017 року в закладі освіти пройшло свято Осені. В ньому приймали участь діти молодшого, середнього та старшого віку. Діти порадували присутніх на святі піснями та хороводами про осінь, читали вірші. Свою танцювальну майстерність малята показали в танцях: "Дощик і парасольки", "Журавлики", "Вітер-вітерець".        Вихователі Барановська Л. О. та Жаборовська C. В. "куми-молодички" разом з діти старшої групи №1 побували на осінній українській ярмарці. В програмі свята купували та продавали багаті дари садів, врожай полів та городів, всім чим багата українська земля. Свята під керівництвом музкерівника Тимошенко Т. В. пройшли в гарному настрої, в доброзичливій атмосфері під бурхливі оплески батьків та запрошених гостей.

 

Осінь це чарівна, золота пора! Велика кількість урожаю восени підштовхує людей до творчості, створення неймовірних виробів. А що говорити, якщо в сім’ї росте маленький фантазер? У таких випадках виготовлення поробок з осінніх дарів стає улюбленим заняттям. Діти та батьки із великим задоволенням поринули в атмосферу осінньої фантазії. Роботи вразили оригінальністю задумки, технікою виконання, своєрідністю і неповторністю. Шедеври створені руками в колі сім’ї милували погляд та дарували радість протягом жовтня місяця. Діти із задоволенням розглядали поробки один одного, ділилися враженнями. Тому вкотре, дякуємо всім вихованцям та їхнім батькам за участь у виставці «Дарунки щедрої осені»!